ePOS - pokladní a řídící systém pro čerpací stanice

Řídící systém + pokladní systém = ePOS

ePOS - pokladní a řídící systém

Prezentace - pokladní a řídící systém ePOS (PDF)

Řídící systémy - článek z časopisu PHM+ 4/2013 (PDF)

Řídící a pokladní systém ePOS

Systém ePOS je komplexní řídicí a pokladní systém určený pro čerpací stanice s pohonnými hmotami i suchým zbožím. ePOS - řídicí systém umožňuje plné ovládání elektronických jedno-produktových i multi-produktových výdejních stojanů pohonných hmot od mnoha významných výrobců. ePOS - pokladní systém zároveň slouží k prodeji zboží či služeb na čerpací stanici a zahrnuje samozřejmě i pokročilou správu skladu zboží čerpací stanice. Pokročilý centrální modul umožní provozovatelům více čerpacích stanic jednoduše a komfortně řídit celou síť.

Systém ePOS je otevřený pro jiné systémy a technologie (účetní systémy, MIS systémy, měření hladin, totemy, …).

Základní funkce řídícího systému ePOS:

Řídicí systém ePOS implementuje velké množství standardních i pokročilých funkcí pokladních systémů a to nejen k ovládání výdejních stojanů (například výdejní fronty PHM, blokace stojanů, možnost před-platby, různé druhy počítadel a další), ale zejména v pokročilé podpoře samotného prodeje vycházející z dlouholeté zkušenosti v praxi. Samozřejmostí jsou přehledy o stavu nádrží PHM a podpora věčných počítadel pro jednotlivé výdejní stojany / produkty, či aplikační podpora pro legislativní požadavky v rámci ČR.

Další výhodou řídícího a pokladního systému ePOS je možnost přímé podpory bezobslužného prodeje PHM a zboží prostřednictvím tankautomatu Payment4U. Tankautomat Payment4U je plně integrován do řídícího a pokladního systému ePOS a lze ho použít jak k prodeji PHM a zboží na prodejně tak k prodeji PHM přímo na stojanu.

Payment4U - bezobslužný prodej PHM Tankomat Payment4U na stojanu Automat Payment4U

Tankautomat Payment4U poskytuje 24h provoz, je optimalizován pro dotykové obrazovky a má jednoduché a intuitivní ovládání. Součástí tankomatu Payment4U je vlastní modul správy zařízení s přehledem o stavu zásob, peněz (hotovostní varianty) a globálním stavem zařízení.

Základní funkce pokladního systému ePOS

V rámci prodeje PHM a zboží disponuje pokladní systém ePOS řadou funkcí. Umožňuje evidenci skladového hospodářství, evidenci zákazníků i skupin zákazníků, podává přehledné manažerské a účetní výstupy a samozřejmě umožňuje správu uživatelských rolí a další nastavení.

Prodej zboží a PHM

Pokladní systém ePOS podporuje standardně celé řady periferií - čtečky čárových kódů / RFID / magn. pruhem, různé terminály (platební i zákaznické), pokladní zásuvky, programovatelné klávesnice, displeje pro zákazníka atd.

Obrazovka pokladny pokladního systému ePOS

Pokladní systém podporuje několik způsobů úhrady zboží či PHM. Samozřejmostí je platba v hotovosti, platební kartou či kartou CCS. Při hotovostní platbě pokladní systém ePOS podporuje více měn s nastavitelnými směnnými kurzy i vedení více pokladen v různých měnách. Pro snazší kontrolu je zahrnuta i směnová uzávěrka včetně přehledu statistik prodeje.

Dále pokladní systém ePOS umožňuje úhradu na fakturu, různé zákaznické karty či servisní odběr. Samozřejmostí je podpora online i offline propojení s platebními / speciálními terminály, více online terminálů či MULTIplatby tedy úhrada za PHM či zboží v libovolné kombinaci výše uvedeného.

Evidence zákazníků, skupin zákazníků

Pokladní systém ePOS obsahuje evidenci zákazníků a vlastních skupin zákazníků. Samozřejmostí je možnost vytvoření různých slevových politik, či integrace stávajících slevových systémů do pokladního systému ePOS. V rámci slevových politik ePOS umožňuje vydávání zákaznických karet s čárovým kódem / magnetickým pruhem / RFID. To Vám umožní získat dodatečné informace o nových či stávajících zákaznících.

Obrazovka pokladny pokladního systému ePOS

Skladové hospodářství

Skladové hospodářství v pokladním systému ePOS obsahuje nejen katalog zboží s cenovou a slevovou politikou ale i možnost sledování marží či zisku. To Vám dovolí se pružněji přizpůsobovat přání zákazníků.

Pokladní systém ePOS podporuje oceňování skladu metodou průměrných cen a umožňuje částečnou i plnou inventuru skladu. Významnou výhodou je i plně automatizovaná inventura skladu vyvinutá naší společností, která umožní inventarizaci skladu zboží za plného provozu bez nutnosti uzavírat provozovnu.

Manažerské a účetní výstupy

Řídící a pokladní systém ePOS poskytuje celou řadu výstupů. Jedná se o statistické přehledy (přehledy prodeje, denních tržeb, zisků, stavy počítadel k určitému dni atd.) Dále poskytuje manažerské statistiky prodeje zboží a pohonných hmot, zisku, obratu a vytížení čerpací stanice.

Systém ePOS také poskytuje celou řadu účetních výstupů. (obratovou soupisku, stavy skladu k určitému dni, aktuální stav skladu, příjemky, pokladnu či podklady pro účetní uzávěrku, a mnoho dalšího).

Samozřejmostí je spojení více čerpacích stanic do jedné datové základny s vysokou informační hodnotou (OLAP kostky) či možnost propojení s dalšími informačními systémy.

Technická specifikace systému ePOS

ePOS periferie - tiskárna EPSON

Řídící a pokladní systém ePOS je určen pro osobní počítače se systémem MS Windows XP, Vista a 7 i 8. Pokladní systém umožňuje provozování více pokladen současně. Není třeba dedikovaného hardwarového vybavení – počítač, na kterém systém ePOS běží lze využít i pro jiné činnosti na čerpacích stanicích.


ePOS periferie - čtečka čárových kódů

Technologicky podporuje řídící a pokladní systém ePOS většinu standardních pokladních periferií používaných na čerpacích stanicích jako např. čtečky čárových kódů, účtenkové tiskárny i tiskárny A4/3, peněžní zásuvky, zákaznické displeje, platební terminály pro platební karty, uživatelské klávesnice, technologie měření hladin PHM, elektronické totemy, apod.

ePOS periferie - klávesnice ePOS periferie - klávesnice ePOS periferie - klávesnice

Aplikační platforma řídícího a pokladního systému ePOS

  • Řídící systém pro čerpací stanice ePOS je vytvořen jazykem C# který zajišťuje rychlost a stabilitu systému.
  • Samozřejmostí je zajištění bezpečnosti uložení dat - řídící systém ePOS využívá MS SQL serveru s automatickým zálohováním.
  • Systém ePOS má jednoduchou instalaci a vzdálenou správu systému.
  • Intuitivní a jednoduché uživatelské rozhraní vycházející z praxe.
  • Řídící a pokladní systém ePOS klade důraz na zabezpečení systému, proto umožňuje nastavení práv a rolí uživatelů k použití funkcí / výstupů aplikace.

Fotogalerie řídícího a pokladního systému ePOS

zobrazeno záznamů: 1 - 11

 
SlužbyProjektyProfilKontakt
cz en